Родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

- Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на Порталу еУправа
   - Покренете услугу кликом на зелени тастер ”Покрени услугу”
   - Одаберете школу којој Ваше дете територијално припада
   - Одаберете термин за тестирање
   - Попуните податке о Вашем детету
   - Оставите број телефона како би Вас у случају промене термина обавестила школа.

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

- Извод из матичне књиге рођених
   - Уверење о пребивалишту
   - Уверење о похађању припремног предшколског програма*
   - Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење**
      *Изузетак је уверење о похађању припремног предшколског програма из приватног вртића
      ** Изузетак је само лекарско уверење уколико је преглед обављен код приватног лекара или ако је дете војни осигураник.