Почетак школске 2021/2022. године

1. ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Школска 2021/2022. година почиње у среду, 1. септембра 2021. године. Образовно-васпитни рад одвијаће се непосредно у школи, а часови ће трајати 45 минута. Све детаљније информације ученици и родитељи могу добити од одељењских старешина.

Прочитај

Ученици осмог разреда у посети Пољопривреној школи

У суботу, 15. маја 2021. године, ученици осмог разреда са својим одељењским старешинама посетили су Пољопривредну школу са домом ученика „Соња Маринковић” у Пожаревцу.

Прочитај

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање  детета

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.