Наша школа

У подножју Карпатских планина, између плавог Дунава и плодоносне Велике Мораве, просеченa на три дела бистром водом Млаве и златоносног Пека, лежи област  Браничева. Ово јединствено географско подручје заузима североисточни део Србије. Са севера је ограничено читавом дужином Дунавом, а на југу се простире скоро до ушћа Ресаве у Велику Мораву и до највиших врхова Хомољских планина, Северног Кучаја и Бељанице са 1339 m надморске висине. Велика Морава на западу, читавом дужином одваја Браничевски округ од Шумадије, док се на истоку простире до врхова Хомољских планина и северног Кучаја, одвајајући га од Тимочке крајине.

• Људи, који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком.

Владика Николај Велимировић
  • Залуд уста пуна молитве ако је срце празно.

Свети владика Николај Велимировић
  • Људи изгледају лијепи само међу људима. Човјек човјеку изгледа лијеп. Иначе нико у свијеут не опажа љепоту човјека. Природа не опажа лијепа човјека. За њу су сви људи маске, испод којих она се труди да распозна добру или злу вољу и добру или злу намјеру.

Владика Николај Велимировић
Упис у I разред

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Поштовани родитељи будућих првака,

Основна школа „Свети владика Николај“ Вам омогућава да пријаву за упис Вашег детета у 1. разред  школске 2021/2022. године обавите без доласка у школу, путем достављања основних података на имејл адресу upisprvakastigskola@gmail.com.

Овакав начин уписа омогућен је због епидемије корона вируса и због безбедности запослених, а и Вас самих.

Упис у средње школе

Школска 2020/2021. година

Календар активности за спровођење завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2020/2021. годину доступан је у секцији преузимања.

Ученици осмог разреда полагаће пробни завршни испит у петак, 26. марта 2021. године и у суботу, 27. марта 2021. године, а завршни испит у среду, 23. јуна 2021. године, у четвртак, 24. јуна 2021. године и у петак, 25. јуна 2021. године.

Пожаревачка гимназија ће у школској 2021/22. години уписати Одељење ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику - популарно ИТ одељење. У ово одељења  уписује се 20 ученика, који осим завршног,  за упис полажу пријемни испит  из математике. Потребно је да ученик оствари 120 од 240 поена, колико носи цео тест.
Пожаревачка гимназија организује бесплатну припрему за полагање пријемног испита из математике за овај смер. Ученици се могу пријавити за припремну наставу путем линка:

Школска 2019/2020. година

Образовне платформе „еЗбирка“, „Завршни испит“ и „Пријемни испит“ пружају могућност припреме ученика основних школа за полагање завршног испита.

Водич за основце за избор занимања.

Школска 2018/2019. година

Сва документа везана за завршни испит налазе се у секцији преузимање са десне стране на овој страници.

Ритам рада

На основу одлуке Наставничког већа о ритму радног дана, радно време у ОШ „Свети владика Николај“ почиње у 6,00 часова, завршава се у 20,00 часова.Настава другог циклуса образовања у Брадарцу, Барама и Кличевцу почиње у 7,30 часова. У осталим насељима где се изводи први циклус образовања преподневна смена почиње у 08,00 часова.

У  Барама радиће две смене. У Брадарцу у преподневној смени радиће пет одељења предметне наставе, и то: V1, VI1, VII1, VIII1 и VIII2, и два одељења разредне наставе.  У Барама у преподневној смени радиће четири одељења: V3, VI3, VII3 и VIII3. У поподневној смени  часова радиће одељења: I9, IV9 и II9 – III9.

У осталим подручним одељењима рад ће се одвијати у преподневној  смени.

Распоред часова
Распоред писмених провера
Успех ученика
  • Осмаци у посети Пољопривредној школи